Podczas Dni Lidzbarka Warmińskiego, odbyła się, tak jak przed laty w wielkim refektarzu lidzbarskiego zamku biskupów, uroczysta sesja Rady Miejskiej. Poprzedziła ją msza święta w intencji miasta.
Miło nam poinformować, że decyzją Rady Miejskiej do grona Honorowych Obywateli naszego miasta dołączył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, a tytuł Zasłużony Obywatel Lidzbarka Warmińskiego przyznano Zbyszkowi Pietkiewiczowi.
Decyzją Jacka Wiśniowskiego Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego nadano również tytuły Przyjaciel Lidzbarka Warmińskiego, które otrzymali: Jolanta Criens, Tadeusz Krenc, Cezary Pyzak, Marin Lipski i Dariusz Warot.
Burmistrz wręczył też nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe. Otrzymali je: Natalia Bogdanowicz – Mistrzostwo Polski i Europy w tenisie stołowym, Lena Gałązka – członkini Kadry Narodowej juniorów w karate, II miejsce w turnieju kwalifikacyjnym Mistrzostw Europy, Julia Piędziak – Mistrzostwo Polski w skoku wzwyż, Adrian Wzorek – członek Kadry Narodowej seniorów, akademicki Mistrz Polski w kumite, II m-ce na Mistrzostwach Polski seniorów i Artur Gromek – Mistrzostwo Polski i Europy w tenisie stołowym.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym oraz nagrodzonym i dziękujemy obecnym z nami w tym szczególnym dniu.
Bardzo wielu lidzbarczan i gości wzięło udział w licznie organizowanych wydarzeniach, za co dziękujemy. Mamy nadzieję, że spędzili Państwo miło ten długi świąteczny weekend. Do zobaczenia za rok!