Instytut Myśli Schumana “Letnia Akademia Schumana”

Szanowni Państwo, Instytut Myśli Shumana zaprasza do udziału w Letniej Akademii Schumana, która odbędzie się na terenie Ośrodka Caritas w Rybakach, w otoczeniu pięknego jeziora Łańskiego oraz lasów k./Olsztyna i zgromadzi kilkaset młodych osób w dniach 26.06 – 1.07.2023 r. Głównym celem Akademii jest budowanie wspólnoty młodego pokolenia w Polsce i Europie wokół Czcigodnego Sługi Bożego Roberta Schumana oraz ukazanie jego bogatej myśli społecznej i patriotycznej. Jego mądrość i spuścizna nie tylko mogą pomóc w przywróceniu wartości chrześcijańskich na jakich Europa była budowana przez 2000 lat, ale także aby tworzyć Wspólnotę Narodów Europy opartej na jedności, solidarności i pokoju jako głównego celu idei Schumana, co ma stanowić inspirację do działań na rzecz dobra naszej ojczyzny, wzmacniania jej suwerenności, tradycji i patriotyzmu w kontekście budowania wspólnotowych relacji z innymi narodami.

Te motywy mają być przyczynkiem do dyskusji podczas Akademii, udziału w warsztatach i ważnym drogowskazem do podejmowania wspólnych działań osób zgromadzonych w Akademii. Akademia skierowana jest do wszystkich młodych osób dobrej woli w przedziale wiekowym 18 do 40 lat, które pragną podjąć konstruktywny dialog w zakresie działania na rzecz dobra wspólnego, posiadają otwarty umysł i chęć wspólnego działania na rzecz naszej Ojczyzny i Europy. Szczególnie liczymy na udział młodych liderów z różnych środowisk.

Wydarzenia w Akademii skupią się na konkretnych problemach, które poruszał Robert Schuman i ważnych dla obecnego życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, edukacyjnego, naukowego i duchowego, a uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi będą poszukiwać najlepszych sposobów realizacji Jego myśli w formie warsztatów, otwartych dyskusji, aktywności intelektualnych i fizycznych. Oprócz zajęć intelektualnych, zadbamy również o integrację i rozrywkę poprzez szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Koncepcja Akademii polega na dyskusji z Schumanem, a przy podejmowaniu działania korzystania z jego metod i sposobów realizacji celów poprzez integrowanie wokół jego idei wszystkich ludzi dobrej woli, co ma prowadzić do budowania wspólnoty i społeczności Schumana w Polsce i Europie. Organizator pokrywa wszelkie koszty zakwaterowania (na łóżkach pod namiotami wojskowymi – trzeba koniecznie zaopatrzyć się we własny śpiwór) i wyżywienia, a uczestnik ponosi tylko symboliczną wpłatę w kwocie 30 zł na rzecz dzieła Akademii na konto Instytutu myśli Schumana: tytuł wpłaty: “Darowizna na cele statutowe Fundacji Instytut Myśli Schumana” Nr konta: PKO BP, IV Oddział Warszawa, 91 1020 1042 0000 8202 0350 5203

Państwa obecność oraz zaangażowanie przy organizacji Letniej Akademii Schumana na pewno przyczyni się do wspólnego tworzenia przyszłości opartej na wartościach, których uczył nas Robert Schuman i będzie nie tylko ubogacającym doświadczeniem, ale również otworzy dyskusję i zachęci do działania na rzecz budowania jedności, solidarności i pokoju, które były dla Schumana kluczowe w budowaniu Wspólnoty.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora

plakat wydarzenia