Burmistrz Jacek Wiśniowski podpisał 20 stycznia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska umowę przystąpienia do programu Czyste Powietrze. Program Priorytetowy Czyste Powietrze ma za zadanie likwidację niskiej emisji i poprawę jakości powietrza przez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Program zakłada wymianę nieefektywnych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych (termomodernizacje). Osiągnięcie celu możliwe jest przez dofinansowanie ww. przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do skorzystania z dotacji. Pracownik Urzędu Miejskiego zajmuje się doradztwem w sprawie pozyskiwania funduszy dotacyjnych na zadania związane z czystym powietrzem, czyli na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła na niskoemisyjne.

Wnioski można składać za pośrednictwem Urzędu Miejskiego. Zapraszamy do kontaktu. Referat GKI – referent Renata Tausiewicz tel. 663 748 581 email: r.tausiewicz@lidzbarkw.pl

Spotkanie dotyczące Programu Czyste Powietrze odbędzie się w piątek, 17 września o godzinie 12.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego, ul. Świętochowskiego 14.