plakat Czyste powietrze

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to pierwszy ogólnopolski program, którego celem jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program jest realizowany od 2018 roku, przewidziany koniec przypada na 2029 rok. Środki przeznaczone na działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji przez osoby fizyczne, właścicieli/współwłaścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien oraz wymianę starego kotła grzewczego. Program skierowany jest do osób, których roczny dochód nie przekracza 100 tys. zł. Działania te pomogą chronić środowisko, dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym poprzez poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych.

Przypominamy o możliwości skorzystania z dotacji Programu Czyste Powietrze i dofinansowania z budżetu gminy na wymianę źródeł ogrzewania w Waszych domach. Zachęcamy do odwiedzenia punktu konsultacyjno-informacyjnego Czyste Powietrze z siedzibą w naszym Urzędzie. Uzyskacie Państwo informację jak pozyskać środki finansowe na zrealizowanie Waszej inwestycji jak również pomoc w wypełnieniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie.

Jesteś właścicielem/współwłaścicielem domu jednorodzinnego na terenie miasta Lidzbarka Warmińskiego? Planujesz wymianę pieca na niskoemisyjny? Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze. Uzyskaj dotację na nowy piec i termomodernizację.

Kwota dotacji może wynieść nawet:

– 30 tys. dla podstawowego poziomu dofinansowania,

– 37 tys. dla podwyższonego poziomu dofinansowania,

– 69 tys. dla najwyższego poziomu dofinansowania,

w zależności od zakresu przedsięwzięcia.

Zyskaj podwójnie dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu miasta i ciesz się korzyściami
z eksploatacji nowego, ekologicznego źródła ciepła. Nowy piec to oszczędność czasu i pieniędzy.

Gmina Miejska wspiera właścicieli budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych i wspólnot mieszkaniowych.

W ramach programu pozyskaj:

– 3 tys. dla osób fizycznych

– 6 tys. dla wspólnot mieszkaniowych.

Nabór wniosków funkcjonuje w trybie ciągłym.

Zachęcamy do kontaktu z pracownikiem Urzędu Miasta. Kontakt:

tel. 89 767 85 43,

tel. kom. 663 748 581,

e-mail: k.jurgielewicz@lidzbarkw.pl

Razem zadbajmy o czyste powietrze w naszym mieście.